Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/serwer13934/public_html/site.php on line 33
Wywiad z Prezesem Funeral Finance Group Sp. z o.o. » Wydarzenia » Funeral Finance Group Sp. z o.o. - Finansowe wsparcie branży pogrzebowej

Zasiłek
pogrzebowy w 24h

Dzięki uzyskaniu równowartości Zasiłku Pogrzebowego, na podstawie dokumentów ZUS możliwe jest lepsze planowanie finansami przedsiębiorstwa.

Dziedziczenie
z OFE

Dochodzenia roszczeń na rzecz osób uprawnionych do uzyskania wypłaty środków pieniężnych zgromadzonych w OFE lub innym rachunku emerytalnym.

Wywiad z Prezesem Funeral Finance Group Sp. z o.o.

Jacek Kałuszko rozmawia z Jakubem Rosiak - Prezesem Funeral Finance Group Sp. z. o. o.

Do tej pory znaliśmy Pana z działalności DRB Centrum Odszkodowań.
Czym zajmować się będzie nowa spółka Funeral Finance?

Przedmiotem działalności Funeral Finance jest dostarczanie produktów finansowych stworzonych i dedykowanych wyłącznie dla podmiotów branży funeralnej i jej klientów. Spółka została powołana w listopadzie 2010 roku w Warszawie. Więc firma jest wprawdzie nowa, ale korzysta z gotowych rozwiązań wypracowanych przez 6 ostatnich lat pracy przedstawicieli handlowych z DRB Centrum Odszkodowań, którzy oferując własne usługi pozyskali ponad 400 podmiotów (zakładów pogrzebowych). W związku z powyższym Funeral Finance posiada wyszkoloną dobrze zarządzaną strukturę sprzedaży, mogącą w czasie nie dłuższym niż 3 miesiące przedstawić ofertę współpracy ponad 500 przedsiębiorcom pogrzebowym. Przedsiębiorcom, z którymi przez ostatnie 6 lat zbudowaliśmy trwałe relacje biznesowe. Znając specyfikę rynku oraz jego potrzeby stworzyliśmy produkty finansowe , które precyzyjnie rozwiązują problemy Zakładów Pogrzebowych i ich klientów.

W dodatku obecnie istniejące w Polsce instytucje finansowe nie dostrzegają albo nie chcą dostrzegać tkwiącego potencjału w branży funeralnej. Instytucje te nie chcą być kojarzone z nieprzyjemnymi sprawami typu śmierć i tragedia a tym samym Zakłady Pogrzebowe są przez nie pomijane jeśli chodzi o finansowanie, udzielanie kredytów, czy ubezpieczania.

Traktowane przez banki jako coś gorszego? Mało wiarygodnego?

Może nie mało wiarygodnego, ale ostatnie wypowiedzi w niektórych mediach uderzały właśnie w ten ton: Banki jakby wyparły się pomocy zakładom pogrzebowym, w finansowaniu lub kredytowaniu. I branża funeralna na dzień dzisiejszy nie ma partnera finansowego, który zadbałby o jej interesy.

Stąd pomysł na taką firmę?

Właśnie. Szukając rozwiązania chyba największego problemu każdej firmy w tym również firm z branży pogrzebowej,Pomysł stworzenia i uruchomienia instytucji finansowej wspierającej branżę funeralną w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku i pomocą każdemu obywatelowi w tym kraju. Współpracując z firmami branży funeralnej w zakresie sprzedaży dodatkowych usług, wiemy jak pomóc i zaoferować dodatkowe produkty finansowe, które są nieuniknioną przyszłością Widzimy, z jakich obszarów finansowych zakłady mogłyby korzystać i jakie produkty mogłyby być dedykowane tylko dla tej branży. Mówimy o swoistym doradztwie finansowym.

Zakłady Pogrzebowe będą mogły liczyć na wsparcie finansowe, które normalnie bez znajomości tej branży żaden bank, ani żaden „faktor” nie udzieliłby na takich warunkach jak chcemy zrobić to my.

Co to oznacza?

Każdy Zakład Pogrzebowy wykonujący około 30 usług pogrzebowych miesięcznie musi być przygotowany na finansowanie powyższych usług w kwocie 120 000 zł . Natomiast Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca na rachunek zakładu pogrzebowego na podstawie udzielonego przez klienta upoważnienia wysokość zasiłku pogrzebowego w czasie od 4 do 6 tygodni po wykonaniu usługi.

Chociaż powinny maksymalnie do 30 dni…

Tak jest. Oczekują na pieniądze, często kredytując własnymi środkami usługę, którą klient u nich zamawia. Co więcej: zakład chcąc uatrakcyjnić swą ofertę w myśl zasady „minimum formalności, maksimum korzyści dla klienta”, albo by usługa była szybsza, jak najtańsza i na najwyższym poziomie- wprowadza różnego rodzaju pomysły np. kredytowanie usługi pogrzebowejczy rozliczanie zasiłku pogrzebowego bezpośrednio po zamówieniu usługi bez konieczności przetrzymywania tego klienta przez 4 tygodnie. Słowem, całe ryzyko swej działalności zakład bierze na siebie.

Jak to chcecie zmienić?

W prosty sposób, Zastosowanie instrumentu finansowego podobnego ideą do typowego faktoringu, pozwala Przedsiębiorcy Pogrzebowemu uzyskać pełną wysokość zasiłku pogrzebowego w ciągu trzech dni od daty złożenia dokumentów w terenowej jednostce organizacyjnej ZUS. Uzyskuje szybkie i elastyczne finansowanie dopasowane do poziomu obrotów. Dzięki temu może lepiej planować swoimi finansami, regulować swoje zobowiązania i likwidować zatory płatnicze, co ogranicza znacząco ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej.

A nie „zamrażanie” pieniędzy u klienta.

Dokładnie. Przez skorzystanie tego typu usługi Zakład Pogrzebowy osiąga dwie podstawowe korzyści:

Korzystanie z naszego systemu pozwala przedsiębiorcy na większą elastyczność w kontaktach handlowych. Pozyskanie nowych klientów może być łatwiejsze dzięki zaproponowaniu korzystnej formy i terminów płatności. Z kolei płacąc szybciej dostawcom, przedsiębiorca może często liczyć na atrakcyjne rabaty. W ten sposób słaba strona firmy może łatwo zmienić się w przewagę rynkową.

Jak jest więc podstawowa różnica pomiędzy wami, a konkurencją?

Przede wszystkim nasza oferta nie przewiduje zadłużania się Zakładu pogrzebowego w żadnym banku, w związku z tym nie jest badana zdolność kredytowa przedsiębiorstwa oraz nie są wymagane przez nas żadne dokumenty finansowe firmy czy inne uwidaczniające kondycję finansową. Dla nas zabezpieczeniem jest własna znajomość tej branży. Dla nas, osób wywodzących się z branży pogrzebowej nie ma ryzyka, aby wyciągnąć własne pieniądze po to, by taką pomoc zakłady otrzymały. A zakład za skorzystanie z powyższej usługi otrzyma fakturę VAT. Tak samo w przypadku naszych innych produktów finansowych, które oferujemy. Różnice są bezkonkurencyjne.

Grupą docelową naszych produktów są również klienci zakładów pogrzebowych. Dla nich przygotowaliśmy zakup usługi pogrzebowej na raty oraz odszkodowania w wyniku starty osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym nie z własnej winy. Zakup usługi pogrzebowej na raty jest skierowany bezpośrednio do klientów zakładów pogrzebowych zamawiających usługę. Ale tak naprawdę forma sprzedaży tego kredytu zabezpiecza przede wszystkim interesy zakładu pogrzebowego, a nie klienta. Bo klient zawsze po uzyskaniu kredytu gotówkowego ma prawo wybrać sobie inny zakład, albo zdecydować o cenie. Może nadal się targować.

Tymczasem w tym przypadku usługa sprzedawana jest jak towar. Zakład pogrzebowy określa cenę usługi, klient podpisuje umowę z zakładem na zakup ratalny i bank przelewa środki jak w przypadku firm sprzedających np. towary AGD. Co więcej, takie kredyty ratalne są dużo tańsze niż kredyty gotówkowe.
Inna sprawa: Zakład pogrzebowy otrzyma te pieniądze w ciągu 2-3 dni roboczych od daty podpisania umowy przez klienta.

Kredyt ratalny jest pomocą dla klienta, gdy koszt usługi przekracza zasiłek pogrzebowy, który niedawno został poważnie obniżony.

Z kolei pomoc w uzyskaniu odszkodowania dla osób które straciły osobę bliską w wypadku komunikacyjnym a co za tym idzie sfinansowanie pełnej usługi pogrzebowej od wieńca po pomnik włącznie z pieniędzy towarzystwa ubezpieczeniowego. Pozwala znieść barierę finansową przed zakupem bardziej dostojnej usługi pogrzebowej gdyż koszt pogrzebu za np. 10000 zł to jedynie 2400 zł nie angażując środków w ramach zasiłku pogrzebowego.

Powyższe produkty są dystrybuowane przez Zakłady Pogrzebowe, w związku z tym mogą liczyć na dodatkowy przychód w ramach współpracy z Funeral Finance.

To wszystko Wam przyszło do głowy po usłyszeniu pomysłu o obniżeniu zasiłku pogrzebowego?

Bez wątpienia był to silny impuls. Zwrócił uwagę nas wszystkich, że taki problem istnieje. Niedawno, kiedy ten zasiłek był na dobrym poziomie, nawet w skali Europy, postrzegaliśmy zakład pogrzebowy jako przedsiębiorstwo zdrowe finansowo. Dopiero te projekty ustaw i decyzje zwróciły naszą uwagę jako osób zajmujących się finansami.

Czy robił Pan jakieś wstępne rozeznanie, jak pomysł utworzenia Funeral Finance odebrali przedsiębiorcy pogrzebowi?

Powiem z wielką satysfakcją, że odbieram mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy się pojawimy z umową współpracy. A te podmioty które rozpoczęły z nami już współpracę patrzą w przyszłość bardziej optymistyczne.

1 marca było niedawno i zaczyna wychodzić „szydło z worka”. Będziecie mieli powodzenie?

Nie wątpię. Sprzedaż, która jest też wyróżnikiem naszej firmy będzie o wiele łatwiejsza. Chciałem też zaznaczyć jedną rzecz: Firmy konkurencyjne, które powstają na polskim rynku próbują „zagarnąć”branżę jakby „globalnie w skali kraju”. Obejmując całą branżę własną ofertą.
My natomiast chcemy potraktować każdy zakład bardzo indywidualnie. Dysponujemy siecią przedstawicieli i to oni przyjadą bezpośrednio do zakładów z naszą ofertą. Kraj mamy podzielony na rejony i w każdym z nich jest kompetentny pracownik. Przedsiębiorcy pogrzebowi nie będą narażeni na koszty dojazdów czy szkoleń.

Poza tym 400 przedsiębiorcom branży pogrzebowej jesteśmy doskonale znani jeszcze ze współpracy w ramach DRB Centrum Odszkodowań. Oni pójdą „na pierwszą linię”.

W jaki inny sposób chcecie dotrzeć do potencjalnych klientów?

Na pewno wystąpimy o członkostwo w PIP, podobnie jak DRB Centrum Odszkodowań uczestniczyło w dwóch edycjach Targów Necroexpo w Kielcach, Funeral Finance zamierza wystawić się w tym roku, jest prasa branżowa- wasz miesięcznik, Biuletyn PIP i wszelka inna i oczywiście internet. Dwa lata temu, na targach w Kielcach, prowadziłem prelekcje jak reklamować zakład pogrzebowy, dlatego z zareklamowaniem własnego przedsiębiorstwa nie będzie kłopotu.

Sprzedaż usług pogrzebowych wiąże się z potężną dozą emocji. To, czego nie ma moja konkurencja, to jest to, na co ja pracowałem przez ostatnie sześć lat. To relacje z naszymi wieloletnimi kontrahentami, których nigdy nie zawiedliśmy i jesteśmy osobami sprawdzonymi i zaufanymi, co więcej, znanymi z imienia i z nazwiska. Nie jesteśmy dla nich osobami incognito. Jesteśmy z branży i chcemy zrobić coś dla branży, z doświadczenia wiemy że skupienie uwagi tylko na zyskach własnych z danego przedsięwzięcia nie rokuje powodzenia.

Wyznajemy maksymę: „Dokonywać wyboru, tylko wtedy, kiedy ten wybór jest świadomy” I tu moja przestroga dla zakładów pogrzebowych: zawsze można wybrać i podpisać umowę współpracy więc pośpiech w tym przypadku nie jest dobrym doradcą. Generalnie: Gra ma być w otwarte karty, pełna jasność i brak kruczków prawnych w umowach.

Co więcej, umowa ma gwarantować satysfakcję obu stronom. Zrobimy wszystko aby spełnić oczekiwania branży funeralnej.

Powrót

Formularz

Wyślij wiadomość

Kariera

Referencje

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, aby lepiej speniała Państwa oczekiwania! Aby dowiedzieć się więcej, prosimy kliknąć TUTAJ.
Akceptuję politykę cookies!